Prezent na Chrzest? Złota biżuteria to najpiękniejsza pamiątka

28.04.2023

Prezent na Chrzest? Złota biżuteria to najpiękniejsza pamiątka

Czy wypada dać dziecku biżuterię w prezencie na chrzciny? Oczywiście, że tak! Ponadczasowy i piękny upominek ze złota jest jednym ze sposobów, aby uczcić ważny moment oraz okazać swoje uczucia. Ogromną popularnością cieszą się od lat złote medaliki, krzyżyki, urocze kolczyki, a także złote zawieszki na łańcuszek z dziecięcym motywem, spersonalizowane osobistym grawerem.  W przypadku maluchów warto postawić na subtelne wzornictwo, które z powodzeniem oprze się tymczasowym trendom i za kilka, a nawet kilkanaście lat nadal będzie zachwycać.

Biżuteria na chrzest dla dziewczynki

Niezależnie od tego, jaki rodzaj biżuterii chcemy wręczyć, należy zwrócić uwagę na precyzję wykonania oraz próbę złota. Wysokiej jakości biżuteria jest trwała. Noszona nawet codziennie, ale otoczona troską, odpowiednio przechowywana, zachowa naturalny blask. Maluszkowi najlepiej dać biżuterię ze złota próby 585, ewentualnie 333. Co oznaczają te liczby? Dokładnie ilość czystego złota w stopie, z którego wykonane są kolczyki, medalik bądź łańcuszek. Złoto 585 zawiera 58,5 proc. czystego złota, a złoto 333 33,5 proc.

 

Jeśli chcemy sprezentować biżuterię z diamentami powinniśmy pamiętać, aby dołączyć do niej specjalny certyfikat wystawiony dla danych kamieni. Jest to rodzaj dowodu tożsamości określający unikalne cechy techniczne diamentów (barwa, szlif, czystość, masa, wymiary kamienia) a przede wszystkim ich autentyczność. Posiadając certyfikat diamentów osadzonych w biżuterii, mamy pewność, że upominek jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Medalik na chrzest dla dziewczynki i chłopca

Najlepszym prezentem z okazji chrztu jest tradycyjny złoty medalik, piękny symbol wiary, wartości chrześcijańskich, dający poczucie przynależności do społeczności wiernych i Boga. Złote medalik najczęściej ofiarowuje matka chrzestna bądź ojciec chrzestny, aby upamiętnić niezapominany dzień, ale nie jest to regułą. Niekiedy złote medaliki wręczają rodzice, dziadkowie, a nawet dalsza rodzina. Złote medaliki mają różne kształty, wielkości. Istnieje niewielka szansa, że maluszek otrzyma dwa lub trzy takie same.

 

Najpopularniejsze medaliki przedstawiają wizerunek Matki Boskiej z dzieciątkiem bądź samą postać Matki Boskiej i są rodzajem zawierzenia maluszka opiece Maryi, ochrony przed złem. Złoty medalik z Jezusem lub złoty krzyżyk są pięknym prezentem dla chłopca. Kilkulatek, a następnie nastolatek może go nosić podczas religijnych uroczystości, spotkań rodzinnych lub na co dzień, jeśli czuje taką potrzebę. Wysoka jakość biżuterii gwarantuje, że zawsze będzie wyglądać idealnie.

 

A jeśli nie chcemy podarować złotego medalika z wizerunkiem Maryi lub Jezusa wśród zawieszek ze złota można znaleźć propozycje w sam raz dla chłopców i dla dziewczynek, czyli złotą blaszkę z miejscem na osobisty grawer z imieniem, datą chrztu lub krótką sentencją. Zawieszka na łańcuszek z okolicznościowym napisem jest wyjątkowa i niepowtarzalna, zyskuje wartość emocjonalną. Już na zawsze przypomina o jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu religijnym dziecka.

 

Uroczym prezentem stworzonym w duchu wartości chrześcijańskim jest również zawieszka modlącego się aniołka, postaci anioła lub anielskich skrzydeł. Anioły mają bogatą symbolikę. Kojarzymy je z czystością, ale też niewinnością i radością. Zapewniają boską opiekę przed złem. Anielskie skrzydła łączą zaś człowieka z Bogiem. Kilkulatka ucieszy się również ze złotej zawieszki misia z diamentami, zawieszki czterolistnej koniczyny, złotego serduszka lub wisiorka klucza z diamencikami. Do zawieszki należy dobrać delikatny, złoty łańcuszek o tradycyjnym splocie np. typu ankier. Zestaw łańcuszek i zawieszka jest ponadczasowy i uniwersalny. Dziewczynka będzie go z przyjemnością zakładać jako nastolatka, a nawet dorosła kobieta.

Kolczyki na chrzest dla dziewczynki

A jeśli chcemy wręczyć na chrzest neutralny upominek, nienawiązujący do religii? W tej roli sprawdzą się złote kolczyki. Złote kolczyki na sztyft dla dziewczynki z motywem zwierząt, owadów, serduszek są wymarzonym prezentem na każdą okazję. Wykonane ze szlachetnego materiału, a dokładnie złota próby 585, minimalizują ryzyko alergii, są również odpowiednie podczas gojenia się ran po przekłuciu uszu. Wybierając dla dziewczynki kolczyki z diamentami, nie należy kupować modeli bogato zdobionych, z dużą liczbą drobnych elementów, które mogłyby zahaczyć podczas zabawy lub zakładania i zdejmowania ubrań. Najlepiej sprezentować niewielkie, proste kolczyki, ale ozdobione pięknym kamieniem np. diamentem lub morganitem.

 

Jeśli dzięki poradnikowi chcesz kupić na prezent dla dziecka złotą biżuterię postaw na sklep internetowy adiamo.pl. Salon online oferuję szeroki wybór modeli, dużo większy niż stacjonarne sklepy, a pomoc konsultantki i darmowa przesyłka, z możliwością zwrotu w ciągu 30 dni, zachęcają do pozostania w domu. Wystarczy chwila przed monitorem lub telefonem, aby kupić wspaniałą pamiątkę na lata.

Powrót do bloga
    Calculate Shipping
    Wykorzystaj kupon
    Niedostępne kupony
    summer10 Uzyskaj 10% zniżki DODATKOWE 10% ZNIŻKI NA WSZYSTKIE PRODUKTY