FILRTY | SORTOWANIE
SORTOWANIE
CENA
MASA KAMIENIA
PRÓBA
DOSTĘPNOŚĆ
TYP BIŻUTERII
KRUSZEC
KAMIEŃ
KOLEKCJE
MOTYW
OKAZJA

Obrączki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
obrączki

Obrączki ślubne

Obrączka ślubna damska i męska, nie bez przyczyny ma kształt okręgu. Jest to znak doskonały, oznaczający jedność, harmonię, kompletność. Ofiarowana ukochanej osobie symbolizuje nierozerwalność małżeństwa, ale też miłość i wierność. Wymiana obrączek podczas ślubu praktykowana jest niemal na całym świecie. Złote obrączki ślubne są stałym elementem każdej ceremonii ślubnej, bez nich uroczystość nie byłaby kompletna. Znalezienie obrączek ślubnych, dopasowanych rozmiarem oraz spełniających kryteria estetyczne, jest sporym wyzwaniem stojącym przed parą. Poszukiwania najlepiej rozpocząć nawet pół roku przed ślubem, aby w spokoju przyjrzeć się dostępnym wzorom, przymierzyć wybrane modele i ewentualnie poczekać na swój rozmiar obrączki. Należy pamiętać, że sklepy internetowe, salony jubilerskie nie mają w ofercie wszystkich wielkości biżuterii. 

Najpopularniejsze wśród zakochanych są klasyczne obrączki ślubne z żółtego złota 585, bez dodatkowych zdobień. Ich uniwersalne piękno jest zawsze na czasie, niezależnie od tymczasowych trendów. Proste, minimalistyczne modele są stworzone dla osób, które nie noszą biżuterii, najczęściej panów. Złota obrączka ślubna jest dla nich dyskretnym symbolem uczuć. Obrączki ślubne z białego złota to coraz częstszy wybór wśród młodych par. Zimny, platynowy blask białego złota jest nowoczesny, a zarazem uniwersalny. Pięknie komponuje się chłodnymi typami urody. Białe złoto powstaje przez dodanie do stopu złota niewielkich ilości niklu lub palladu, a dla podkreślenia jego piękna pokrywa się go warstwą rodu. Wówczas obrączką ślubna lśni wyjątkowo mocno. 

Najpiękniej błyszczy jednak damska obrączka ślubna z diamentami. Szykowna, elegancka, decydują się na nią panie lubiące blask luksusu. Diamenty to najtwardsze kamienie szlachetne występujące w naturze, idealnie sprawdzą się w biżuterii noszowej każdego dnia. Wystarczy odrobina troski, a obrączka ślubna z brylantami będzie urzekać świetlistymi refleksami przez długie lata. Współczesne obrączki ślubne z białego złota lub żółtego złota na pierwszy rzut oka są podobne do klasycznych modeli znanych od dekad, ale skrywają pewną tajemnicę, pewien niewielki detal zwiększający komfort noszenia. 

Wewnątrz obrączki znajduje się wyoblenie tzw. soczewka. Przyjemne zaokrąglenie ułatwia zakładanie i zdejmowanie biżuterii, zmniejsza miejsce styku metalu ze skórą, zapewnia większą wentylację. Ślubna obrączka soczewkowa jest wygodna niezależnie od temperatury otoczenia. Złotą obrączkę soczewkową, podobnie jak prawie każdy inny model, można spersonalizować osobistym grawerem umieszczonym po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. Data ślubu, imiona małżonków, miłosne wyznania lub romantyczne sentencje, to najczęstsze motywy tworzone na obrączkach. Oryginalny grawer ma duże znaczenie dla małżonków, biżuteria nabiera osobistego charakteru, jest pamiątką wyjątkowej chwili. 

Na której ręce nosi się obrączkę ślubną w Polsce? Po złożeniu przysięgi małżonkowie nakładają złote obrączki ślubne na serdeczne palce prawych dłoni. Tradycyjnie damska obrączka ślubna zastępuje złoty pierścionek zaręczynowy. Panie coraz chętniej noszą obrączkę ślubną razem z pierścionkiem zaręczynowym w tym samym kolorze złota.