Pierwsza komunia. Biżuteria na prezent

08.04.2024

Złota biżuteria od wieków symbolizuje klasyczne piękno i trwałość. Z okazji komunii świętej, jednego z najważniejszych momentów w życiu dziecka, podarowanie złotej biżuterii staje się wyjątkowym gestem, który nie tylko podkreśla religijne znaczenie wydarzenia, ale także stanowi ponadczasową pamiątkę. Jej blask będzie towarzyszyć dziecku przez całe życie.

Nie czekaj, zobacz nasze propozycje i wybierz coś specjalnego.

UROCZE ANIOŁKI I SKRZYDŁA

 

Złota biżuteria z motywem aniołka lub anielskich skrzydeł jest idealnym prezentem dla dziewczynki z okazji I komunii świętej. W naszej kulturze anioł oznacza ochronę, nadzieję, boską opiekę, co czyni go wymarzonym motywem na tę okoliczność. Taki prezent pięknie uzupełni komunijny strój, ale również będzie towarzyszyć dziecku w dalszym życiu, przypominać o wsparciu duchowym bliskich. Złota biżuteria z aniołkiem może przybierać różne formy, począwszy od delikatnych naszyjników, zawieszek po subtelne kolczyki, co pozwala znaleźć coś odpowiedniego dla każdego gustu i stylu.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty naszyjnik aniołek z diamentami

 

ZOBACZ WIĘCEJ: złote kolczyki skrzydełka z diamentami

 

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty naszyjnik skrzydło z diamentami

ZOBACZ WIĘCEJ: złote kolczyki serca z diamentami

ZOBACZ WIĘCEJ: złote kolczyki serca z diamentami

ZOBACZ WIĘCEJ: złota zawieszka w kształcie aniołka
ZOBACZ WSZYSTKIE

TRADYCYJNE MEDALIKI

 

Najchętniej wręczanym prezentem na komunie dla dziewczynki i chłopca jest złoty medalik na łańcuszek z wizerunkiem Matki Boskiej, Chrystusa lub świętych. Dla Chrześcijan stanowi zewnętrzny wyraz wiary, sposób na zamanifestowanie uczuć religijnych. Dzieci chętnie zakładają złote medaliki na czas wizyty w kościele, a także noszą na co dzień, bo przypominają im o pierwszej komunii świętej, spotkaniu z Bogiem. Wykonane ze złota próby 585 przez długie lata zachowują naturalny blask. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ: podwójny, złoty medalik z Matką Boską

ZOBACZ WIĘCEJ: podwójny, złoty medalik z Matką Boską

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty medalik z Jezusem Chrystusem

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty medalik serce z Matką Boską

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty medalik ze św. Benedyktem
ZOBACZ WSZYSTKIE

 

KLASZYCZNE KRZYŻYKI

 

Najpopularniejszym prezentem na pierwszą komunię dla chłopca, ale też coraz częściej dla dziewczynki, jest prosty krzyżyk na łańcuszek z żółtego lub białego złota. Złoty krzyżyk symbolizuje wiarę, ale również nadzieję i odkupienie. Stanowi rówież elegancki dodatek do każdego stroju. Krewni coraz chętniej decydują się na zakup krzyżyka wysadzanego diamentami naturalnymi, które nadają mu niezwykłego blasku,  podkreślają jego duchowy wymiar, ale też estetykę.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty krzyżyk z diamentami

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty krzyżyk z diamentami

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty krzyżyk zdobiony

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty krzyżyk z diamentami

ZOBACZ WIĘCEJ: złoty krzyżyk zdobiony
ZOBACZ WSZYSTKIE

Powrót do bloga
    Calculate Shipping
    Wykorzystaj kupon
    Niedostępne kupony
    summer10 Uzyskaj 10% zniżki DODATKOWE 10% ZNIŻKI NA WSZYSTKIE PRODUKTY