Najpiękniejsze obrączki ślubne dla każdej pary

20.03.2023

Wybór obrączek ślubnych to ważny moment w życiu każdej pary, są symbolem prawdziwej miłości. Małżonkowie noszą je do końca życia, dlatego muszą być idealne. Kolekcja obrączek ślubnych ADIAMO jest wyjątkowa i efektowna, a zarazem elegancka i ponadczasowa. Każdy model ma swój niepowtarzalny charakter. Znajdźcie wymarzony wzór i zacznijcie planować swój wyjątkowy dzień!

biżuteria

Brylantowe

Złote obrączki ślubne z brylantami ADIAMO powstały z myślą o kobietach, które chcą nosić błyszczącą biżuterię każdego dnia. Tajemnica i magia diamentów polega na ich wartości, pięknie i niezwykłych właściwościach optycznych, które nie mają sobie równych. Każdy diament naturalny charakteryzuje się wysokim współczynnikiem załamania światła. Po oszlifowaniu wyróżnia silnym lśnieniem nazywanym przez jubilerów połyskiem diamentowym.

Diamenty w obrączkach ADIAMO są metaforą doskonałości, niezmienności, czystości i bogactwa. Symbolizują również miłość oraz nierozerwalność związku, są najpopularniejszymi kamieniami wśród zakochanych. Pierścionek zaręczynowy z diamentem i damska obrączka ślubna prezentują się zjawiskowo na każdej dłoni.

Kolekcja obrączek ślubnych z diamentami ADIAMO to szeroki wybór modeli, od minimalistycznych, po bogato zdobione dużymi brylantami. Każda panna młoda, nawet najbardziej wymagająca, znajdzie dla siebie wymarzony wzór. Obrączki ślubne z diamentami wykonane są z dużą dbałością o szczegóły. Zdobione eleganckimi detalami prezentują się niezwykle szykownie. Wysokiej jakości złoto oraz niemal niezniszczalne diamenty gwarantują, że biżuteria przez długie lata zachowuje nienaganny blask.

Obrączki brylantowe ADIAMO wykonane są ze złota próby 585, co oznacza, że stop metali wykorzystany do ich produkcji zawierają 58,5 proc. czystego złota. Złoto 585 charakteryzuje się wysoką elastycznością, a zarazem wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne.

Diament jest najczystszą, krystaliczną formą węgla i najtwardszym minerałem występującym w naturze. Powstaje głęboko pod powierzchnią ziemi pod wpływem działania wysokich temperatur i olbrzymiego ciśnienia. W złotych obrączkach ślubnych ADIAMO lśnią diamenty naturalne w szlifie brylantowym, wysoko cenionym przez jubilerów i znawców biżuterii na całym świecie. Klasyczny szlif brylantowy liczy co najmniej 58 fasety – 33 w koronie i 25 w podstawie. Wykonany z odpowiednią precyzją, otwiera diament na światło, pozwala błyszczeć z pełną siłą.

Do wszystkich oferowanych modeli obrączek ślubnych z diamentami dołączamy certyfikat potwierdzający autentyczność danego kamienia wystawiony przez Rzeczoznawcę Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego.

Damskie obrączki ślubne z diamentami ADIAMO można kupić pojedynczo lub w komplecie z męską obrączką.

biżuteria

Klasyczne

Klasyczne obrączki ślubne ze złota są uniwersalnie piękne, opierają się krótkotrwałym trendom. Ponadczasowy design klasycznych złotych spełni oczekiwania tradycjonalistów ceniących prostotę i elegancję.

Klasyczne obrączki ślubne ADIAMO to szlachetny minimalizm, szlachetna uroda złota, w białym lub żółtym kolorze. Czysta forma, dobry projekt i wykonanie, zapewniają wygodę użytkowania na długie lata. Dla par, które cenią w modzie detale, wybrane modele ozdobione są delikatnym wzorem na rantach.

W kolekcji klasycznych obrączek ślubnych ADIAMO dostępne są obrączki o różnej szerokości, wysokości i profilu. Najpopularniejsze modele klasycznych obrączek ślubnych liczą od 3 do 6 mm. Panie chętnie wybierają węższe obrączki, panowie decydują się na szersze, ze względu na wielkość dłoni.

Biżuteria ślubna powinna być nie tylko piękna, ale również wygodna, praktyczna i trwała. Klasyczne obrączki ślubne ADIAMO posiadają soczewkę, czyli niewielkie wyoblenie po wewnętrznej stornie. Szyna jest w tym miejscu nieznacznie grubsza niż przy rantach, dzięki temu lepiej dopasowuje się do palca. Przyjemne zaokrąglenie ułatwia zakładanie i zdejmowanie obrączki, zmniejsza miejsce styku metalu ze skórą, co zapobiega ewentualnym odparzeniem i otarciom. Wybór odpowiedniego profilu: z soczewką lub bez soczewki jest kwestią indywidualną i są osoby preferujące biżuterię o płaskiej szynie.

Obrączki ślubne ADIAMO różnią się wykończeniem powierzchni. Najpopularniejsza faktura to błysk. Szyna polerowana jest do odpowiedniej gładkości, aby mocno odbijała światło. Wśród panów dużym uznaniem cieszy się matowienie obrączek ślubnych w formie satynowania. Delikatne, matowe kreseczki powstają przez wykorzystanie papieru ściernego o różnej grubości.

Klasyczne obrączki ślubne ADIAMO wykonane są ze złota próby 585, co oznacza, że stop metali wykorzystany do produkcji obrączek zawiera 58,5 proc. czystego złota. Złoto 585 jest elastyczne, a zarazem wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Obrączki ślubne są dostępne w klasycznym żółtym złocie i białym złocie.

biżuteria

Dwukolorowe

Narzeczeni muszą zadać sobie szereg pytań, zanim zdecydują się na wymarzone obrączki ślubne. A jeśli nie potrafią się zdecydować na jeden wzór i kolor złota? Powinni wybrać dwukolorowe obrączki ślubne. Oryginalne, a zarazem uniwersalne, pasują do codziennej i wieczorowej biżuterii z żółtego lub białego złota. Nie trzeba się martwić jak dopasować do nich kolczyki, naszyjnik, czy pierścionki. Stylizacja zawsze pozostaje spójna i wyjątkowa.

Obrączki ślubne dwukolorowe ADIAMO podobnie jak klasyczne obrączki ślubne można spersonalizować okolicznościowym grawerem: datą ślubu, imieniem żony, męża, miłosną sentencją lub grafiką. Treść zależy od wyobraźni przyszłych małżonków, a ogranicza ją jedynie obwód obrączki. Dostępnych jest kilka krojów pisma: drukowany, tradycyjny lub kaligraficzny. Napis lub wzór wygrawerowany po wewnętrznej stronie obrączki ślubnej nadaje jej wartość sentymentalną, przypomina o dniu ślubu.

Należy pamiętać, że białe złoto wykorzystane do produkcji obrączek nie występuje w naturze. Jest to nazwa umowna, przyjęta na potrzeby komercyjne. Aby nadać żółtemu kruszcowi barwę platyny, łączy się go z silnie odbarwiającymi: niklem, cynkiem lub palladem. Dodatkowo dla uzyskania zimnego, srebrzystego odcienia, złoto pokrywa się cienką warstwą rodu, które przykrywa słomkowy połysk i wydobywa głęboki, biały kolor.

biżuteria

Fantazyjne

Wybór odpowiednich obrączek to ważna decyzja, powinna być przemyślana i świadoma. Aby sprostać wysokim oczekiwaniom zakochanych, spełnić marzenia o biżuterii oryginalnej, nietypowej, ale eleganckiej i szykownej powstała kolekcja fantazyjnych obrączek ślubnych ADIAMO. Nieoczywiste połączenie dwóch kolorów złota w pełni oddaje jedność dwóch serc, dwóch różnych osobowości.

Obrączki finezyjna ADIAMO wykonane są z żółtego i białego złota próby 585. Trwałe połączenie dwóch rodzajów kruszcu udaje się uzyskać dzięki najnowszym technologiom oraz ogromnemu doświadczeniu jubilerów. Wykonane z dbałością o detale oraz z wysokiej jakości złota z upływem lat zachowują naturalne piękno, a dodatkowo zyskują wartość emocjonalną.

Poszukiwania obrączek ślubnych klasycznych, fantazyjnych, czy z diamentami, należy rozpocząć kilka miesięcy przed ślubem, aby spokojnie przemyśleć wybór profilu, koloru, szerokości oraz mieć czas na ewentualne dopasowanie modelu do indywidualnych preferencji. Obrączki ślubne ADIAMO można kupić w komplecie lub pojedynczo. Mąż i żona mogą nosić zupełnie inny model, najważniejsze, aby pasował każdej ze stron.

Na której ręce nosi się obrączki ślubne? Czy obrączkę ślubną można nosić z pierścionkiem zaręczynowym? W Polsce podobnie jak w Niemczech, Hiszpanii, Ukrainie czy Grecji, złote obrączki ślubne nosimy na serdecznym palcu prawej dłoni. We Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Brazylii pary zakładają na lewą dłoń. Obrączki ślubne ADIAMO pięknie łączą się z pierścionkiem zaręczynowym w tym samym kolorze złota, panie chętnie noszą je na jednym palcu, aby wyrazić swoje przywiązanie do męża.

 

Powrót do bloga
    Calculate Shipping
    Wykorzystaj kupon
    Niedostępne kupony
    summer10 Uzyskaj 10% zniżki DODATKOWE 10% ZNIŻKI NA WSZYSTKIE PRODUKTY