Pierścionek Toi et Moi. Symbol miłości

10.07.2024

Złoty pierścionek Toi et Moi z kamieniami szlachetnymi, zachwyca urodą, ale przede wszystkim jest lśniącym symbolem miłości, jedności dwóch serc. Unikalne wzornictwo, ułożone obok siebie dwa kamienie łączą się w harmonijną całość. Jego fascynująca historia wykracza poza XX wiek. Jest jednym z niewielu wzorów, które wytrzymały próbę czasu i w minionym stuleciu zyskały międzynarodową sławę, stały się ikoną zjednoczenia dwóch dusz.

biżuteria

Co oznacza Toi et Moi? Po francusku „Ty i Ja”, jakie trafne, prawda? Kamienie w pierścionku Toi et Moi, tak różne, a jednocześnie doskonale komplementarne, symbolizują każdą z osób będących ze sobą w romantycznym związku. Pierwsze modele tego typu biżuterii tworzono pod koniec XVIII wieku, w epoce romantyzmu, kiedy wręczanie pierścionka ukochanej nie było jeszcze powszechne,  niewielu mężczyzn traktowało ten gest jako wyznanie uczuć. Ale prawdziwą sławę pierścień zawdzięcza Napoleonowi. Francuski cesarz ofiarował go ukochanej Józefinie z okazji zaręczyn. Niebieski szafir w kształcie łezki osadzono obok diamentu o wadze jednego karata, również w szlifie gruszkowym. Co zaskakujące na ówczesne czasy, związek oparty był na miłości i namiętności, a nie na politycznych układach. Słynny pierścionek Toi et Moi stał się więc świadectwem ich miłosnej historii, zyskując romantyczne konotacje i symbolizując nierozerwalną więź. W rodzinie Napoleona pozostał do XX wieku. W 2013 roku słynny dom Osenat zorganizował aukcję upamiętniającą 250. rocznicę urodzin Józefiny. Anonimowy nabywca kupił go za 949 tys. dol.

 

Pierścionek zaręczynowy Toi et Moi

 

Kolejnym znanym modelem Toi et Moi był pierścionek zaręczynowy Jackie Kennedy. Otrzymała go w 1953 roku od Johna F. Kennedy’ego, późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych. Model został zaprojektowany i stworzony przez Van Cleef & Arpels. Zakuto w nim diament o wadze 2,8 karata i podobnej wielkości szmaragd. W obwodzie osadzono diamenty w szlifie bagietowym. Pierścionek wyróżniał nowoczesny design i lekkość, mimo wykorzystania dużych kamieni. Dziesięć lat później Jackie zmodyfikowała jego obrączkę. Diamenty bagietowe zastąpiła diamentami w szlifie typu markiza. Kompozycja przypominała wieniec wawrzynu, a w nim ukryty duży diament z szafirem. Niektórzy twierdzą, że wprowadzona zmiana związana była z rosnącą pewnością siebie pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, jej rolą amerykańskiej ikony stylu.

biżuteria

Współczesne interpretacje pierścionka Toi et Moi nawiązują do tradycyjnego układu dwóch połączonych ze sobą kamieni, ale projektanci chętnie wprowadzają kreatywne modyfikacje, aby dostosować się do zmieniających trendów. Dodają nowe elementy, eksperymentują z różnymi kształtami, wielkościami kamieni oraz stylami opraw. Wydaje się, że ich możliwości są niemal nieograniczone. Słynny pierścionek zaręczynowy Toi et Moi należący do Emily Ratajkowsky to dwa duże diamenty w szlifie poduszkowym i gruszkowym. Chociaż kamienie były w tym samym kolorze, to proste kąty jednego z nich tworzyły ciekawy kontrast z zaokrąglonym kształtem drugiego. Historia miłosna Emily nie miała happy endu, po rozwodzie modelka poprosiła przyjaciółkę i dyrektorkę kreatywną biżuteryjnej marki Alison Lou o przerobienie pierścionka na dwa mniejsze, nazwane przez nią rozwodowymi. Czy „divorce rings” to kolejna moda w jubilerskim świecie? Wszystko jest możliwe. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ: biały topaz, cytryn, diamenty naturalne (wersja duża) ZOBACZ WIĘCEJ: biały topaz, ametyst, diamenty naturalne (wersja duża) ZOBACZ WIĘCEJ: biały topaz, niebieski topaz, diamenty naturalne (wersja duża)

Pierścionek Toi et Moi ma w swojej kolekcji również ikona popu Ariana Grande, łączy on pokaźny diament w szlifie owalnym z niewielką perłą naturalną. Niektórzy spekulują, że pochodzi ze spinki do krawata należącej do jej dziadka. Kamień przekazany przez bliską osobę z rodziny ma wartość sentymentalną, ogromny wpływ na odbiór biżuterii. Fani artystki twierdzą, że jest to jeden z piękniejszych modeli pierścionka Toi et Moi. Z kolei ten, którym Machine Gun Kelly oświadczył się Megan Fox, zdobi szmaragd i diament w szlifie gruszkowym osadzone w kształt nieregularnego serca. Dodatkowo podwójna obrączka wysadzana jest drobnymi diamencikami, które skrzą się ognistymi refleksami. Chociaż pierścionki Toi et Moi utożsamiane są z miłością, niekoniecznie muszą być pierścionkami zaręczynowymi. Kylie Jenner posiada bliźniacze pierścionki diamentowe Toi et Moi i nosi je razem ze córką Stormi. Kamienie w szlifie gruszkowym i radiant blisko do siebie przylegają i prezentują niezwykle uroczo.

 

Podsumowanie — pierścionek Toi et Moi

 

Toi et Moi nie tylko wyglądają bajecznie, ale też odzwierciedla ideę, że dwie dwie osoby o różnej osobowości, charakterze, spojrzeniu na świat, może łączyć nierozerwalne uczucie, mogą funkcjonować i żyć w doskonałej harmonii, uzupełniać wzajemnie, a nawet celebrować różnice. Te czarujące pierścionki stanowią nie tylko piękną ozdobę, ale także symbolizują siłę związku opartego na wzajemnym szacunku oraz zrozumieniu.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: biały topaz, cytryn, diamenty naturalne (wersja mała) ZOBACZ WIĘCEJ: biały topaz, ametyst, diamenty naturalne (wersja mała) ZOBACZ WIĘCEJ: biały topaz, niebieski topaz, diamenty naturalne (wersja mała)
Powrót do bloga
    Calculate Shipping
    Wykorzystaj kupon
    Niedostępne kupony
    summer10 Uzyskaj 10% zniżki DODATKOWE 10% ZNIŻKI NA WSZYSTKIE PRODUKTY